ISSN 2457 - 3973

ALERTĂ Două persoane găsite decedate într-o casă din zona Gării Piatra-Neamț (foto-galerie)

Două persoane au fost găsite decedate, sâmbătă dimineață, într-o casă situată pe b-dul 9 mai, între podul de la Căprioara și Gara Piatra-Neamț.

Vecinul celor 2 soți a anunțat la 112 că aceștia nu au mai dat nici un semn de mai multe zile așa că la fața locului au venit reprezentanții IPJ, ISU și paramedicii. Totodată au venit și cei de la DelGaz Grid.

Cele mai negre gânduri ale vecinului s-au adeverit: în casă au fost găsite cele 2 persoane decedate.

Bărbatul (80 ani) a fost găsit căzut în fața sobei pe gaz, iar femeia (72 ani) era în pat.

Reprezentanții DelGaz Grid au efectuat măsurători și au constatat că nu este vorba de o scurgere de gaz metan. Dar s-au constatat degajări de monoxid de carbon. Soba era rece și se auzea un susur din zona de alimentare cu gaze, fapt pentru care a fost oprită alimentarea cu gaz metan.

Cauza cu exactitate a morții va fi stabilită în urma necropsiei.

Dar se pare că cei 2 soți au decedat de mai multe zile.

Articolul anterior

Moș Crăciun ajunge duminică la Piatra-Neamț

Articolul următor

ACUM Misiune dificilă a salvamontiștilor în masivul Ceahlău

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *