NewsAllert :

Incendiu urmat de explozie la un agent economic din Săvineşti

Comunicat de presă – George Lazăr, președinte PNL Neamț: ”Domnilor Harpa şi Arsene, tovarăşi PSDişti, să vă fie rușine pentru că nu vreți un nou pod la Luțca!”

Complexul de la Dragomirești, predat pentru a fi pregătit de deschidere (foto-galerie)

Oana Bulai acuză „frăţia” PNL-USR Roman şi „primarii bordurică”: „Au votat buget pentru panseluţe şi montat borduri!”

Primăria Piatra-Neamţ va promova oraşul ca destinaţie turistică într-un mod oficial şi profesionist

Trei nemţeni, reţinuţi de poliţişti după au furat banii dintr-un aparat de „păcănele” din Bacău

Începe nebunia în trafic! Pregătiri pentru demolarea podului din zona Spitalului Judeţean Piatra-Neamţ (foto-galerie)

Deputatul Ciprian Şerban (PSD Neamţ) a fost reales vicepreşedinte al Camerei Deputaţilor

10 persoane au decedat, anul trecut, în incendii produse în Neamţ

Şofer prins la Roznov cu microbuzul burduşit de călători! Maşina indisponibilizată şi amendă de 2.000 euro!

Accident cu victimă pe DN 15D, la Girov

Bărbat din Piatra-Neamţ implicat într-un jaf de jumătate de milion de euro în Cehia, prins de poliţişti

Un tânăr din Pipirig plecat la muncă în Italia este dat dispărut de familie

Femeile din judeţul Neamţ, mai multe şi mai educate decât bărbaţii (rezultate oficiale recensământ)

Semnal de alarmă al deputatului Mara Calista în privinţa cazurilor de bullying din şcoli

  • 4 februarie 2023

ISSN 2457 - 3973

GALA ANULUI SPORTIV 2015! LISTA CU CEI MAI BUNI SPORTIVI DIN JUDEȚUL NEAMȚ!

Sectiunea C

Premii si Distinctii Speciale

 

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI RAMURA DE SPORT DESCRIERE
1 Lăcătuşu Constantin ALPINISM – ESCALADĂ ASCENSIUNI ÎN PREMIERĂ ÎN HIMALAYA – ACŢIUNE UMANITARĂ NEPAL
2 Urzică Vladimir FOTBAL ARBITRU FOTBAL PURTĂTOR DE ECUSON FIFA DIN 2014 – PRIMUL ARBITRU DIN NEAMŢ CARE A OFICIAT MECIURI ÎN GRUPELE EUROPA LEAGUE
3 Enache Constantin FOTBAL ANTRENORUL ECHIPEI NATIONALE U19 A ROMÂNIEI – PRIMUL NEMŢEAN NUMIT CA SELECŢIONER AL UNEI NAŢIONALE A ŢĂRII NOASTRE
4 Vornicu Cristian FOTBAL DE SALĂ DELEGAT UEFA – PRIMUL NEAMŢEAN DELEGAT UEFA
5 HCM ROMAN

Antrenori: Pera Florentin şi Layăr Viorel

HANDBAL

 

CALIFICĂRI ÎN OPTIMILE DE FINALĂ ALE CUPEI CUPELOR (ED.2014-2015) ŞI ÎN OPTIMILE DE FINALĂ ALE CUPEI EHF (ED.2015-2016)
6 Diana Ţigănaşu ATLETISM RECORD NAŢIONAL JUNIORI 3, ÎN SALĂ – ARUNCAREA GREUTĂŢII
7 Drob Raluca RADIOAMATORISM CEA MAI TÎNĂRĂ CAMPIOANĂ NAŢIONALĂ DIN ISTORIA FEDERAŢIEI ROMÂNE DE RADIOAMATORISM

 

 

 

 

CEL MAI BUN CLUB AL ANULUI 2015

 

CS CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ
CEA MAI BUNĂ UNITATE ŞCOLARĂ A ANULUI 2015

 

LPS PIATRA NEAMŢ
PREMIUL “VIOREL ROŞIORU” PENTRU CEL MAI BUN REZULTAT DIN 2015 AL UNEI ECHIPE DE JUNIORI LPS ROMAN – ECHIPA DE FOTBAL , LOCUL 1 ONSS LICEE, ANTRENOR – LUPUŞORU CONSTANTIN

 

 

 

 

 

 

Sectiunea B

Sporturi Neolimpice

 

  • Cel mai bun sportiv, categoria sporturi neolimpice, Giurgi Alexandru, Arte marţiale – Qwan Qi Do, CS Bao Roman.
  • Cel mai bun antrenor, categoria sporturi neolimpice, Cristea Mihai, Arte marţiale – Qwan Qi Do, CS Bao Roman.

 

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI NUMELE SI PRENUMELE ANTRENORULUI CLUBUL SPORTIV REZULTATUL SPORTIV
1 Giurgi Alexandru – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –         Locul 3, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba TrhaoQuyen.

–         Locul 3, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba CoVaDao.

–         Locul 2, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba interarme.

2 Leahu Maria – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –            Locul 2, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba TrhaoQuyen
3 Agafiţei Vladu Andrei – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –         Locul 3, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba TrhaoQuyen.
4 Burcaş Elena – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –            Locul 2, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba de lupta.
5 Pavel Mihai Cătălin – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –         Locul 2, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba de lupta.
6 Cristea Mihai Cezar – Qwan Qi Do Cristea Mihai CS Bao Roman –         Locul 3, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba de lupta.

–            Locul 2, Campionatul Mondial de Qwanqido, Seniori, Belgia, Bruxelles, 02-05 aprilie 2015, proba interarme.

7 Barcan Bogdan – Karate EUREKA Ionuţ Ştefănescu CS Ronin Piatra Neamt –         Locul 2, kumite individual, Campionatul European  Seniori IKU, Portugalia, 26.05.2015.

–         Locul 3, kumite echipa, Campionatul European IKU, Portugalia, 26.05.2015.

–            Locul 3 kumite echipa rotativ, Campionatul European Seniori IKU, Portugalia, 26.05.2015.

–         Locul 3, kumite individual, Campionatul European Seniori WadoRyo, 2015.

8 Cojoc Claudiu  – Karate EUREKA Aanicăi Dan CS Sakki International Piatra Neamt –         Locul 1, kumite individual, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.

–                                                         Locul 1, kumite echipa, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.

–         Locul 3, kumite echipa, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.

9 Asavei Alexandra  – Karate EUREKA Aanicăi Dan CS Sakki International Piatra Neamt –         Locul 2, kumite echipe, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.

–         Locul 2, kumite echipa shobu, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.

10 Istrate Ştefan  – Karate EUREKA Aanicăi Dan CS Sakki International Piatra Neamt –         Locul 2, kata individual, Campionatul Mondial Juniori, Slovenia, 05-06 nov 2015.
11 Macsim Mihaela – Radioamatori Paisa Gheorghe CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 2, telegrafie viteza, Campionatul Balcanic Juniori 1.

–         Locul 3, Campionatul Mondial Juniori 1, Ohrid Macedonia, 9-13 septembrie 2015.

12 Dumitru Angelica – Radioamatori Paisa Gheorghe CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 3, Campionatul Mondial Juniori 1, Ohrid Macedonia, 9-13 septembrie 2015.
13 Cojocaru Lucian – Radioamatori Paisa Gheorghe CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 3, Campionatul Mondial Seniori 1, Ohrid Macedonia, 9-13 septembrie 2015.
14 Ionel Emilian  – Radioamatori Paisa Gheorghe CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 3, Campionatul Mondial Seniori 2, Ohrid Macedonia, 9-13 septembrie 2015.
15 Vicu Codrin – Karate Fudokan

 

 

Pintilie Paul CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 2 kata echipa, Campionatul European Cadeti, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–                                                         Locul 1, kumite echipa Romaniei, Campionatul European Cadeti, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 1, kumite individual, Campionatul European Cadeti, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 2 kata echipa, Campionatul Mondial Cadeti, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

–         Locul 1 kumite echipa Romaniei, Campionatul Mondial Cadeti, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

–         Locul 3 kumite individual, Campionatul Mondial Cadeti, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

16 Băluţ Marian – Karate Fudokan Pintilie Paul CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 2 kata echipa, Campionatul European Cadeti, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 2 kata echipa, Campionatul Mondial Cadeti, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015

17 Sava Teodor – Karate Fudokan Pintilie Paul CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 2 kata echipa, Campionatul European Cadeti, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–                                                         Locul 2 kata echipa, Campionatul Mondial Cadeti, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015

18 Huţupan Eliza – Karate Fudokan Cătălin Bunghez CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 2 Kumite echipa, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 3 Kumite individual, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

19 Berbecaru Mihnea – Karate Fudokan Cătălin Bunghez CS Ceahlaul Piatra Neamt –         Locul 3, kumite echipa, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 3 kumite, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

20 Şerban Horia – Karate Fudokan Cătălin Bunghez CS Ceahlaul Piatra Neamt –             Locul 3 kumite echipa, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–             Locul 2 kumite individual, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–             Locul 3 kumite ju ipon, Campionatul European Copii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

21 Pintilie Paul – Karate Fudokan

 

 

CS Ceahlaul Piatra Neamt –                                                         Locul 1 spargeri, Campionatul European Veteranii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–                                                         Locul 2 kumite, Campionatul European Veteranii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–         Locul 3 kata, Campionatul European Veteranii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–          Locul 2 fuku go, Campionatul European Veteranii, Napoli,Italia, 27-31 martie 2015.

–          Locul 3 kumite individual, Campionatul Mondial Veterani, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

–          Locul 3 kata individual, Campionatul Mondial Veterani, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

–          Locul 3 fuku go, Campionatul Mondial Veterani, Fudokan, Belgrad, Serbia, 05-06 decembrie 2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sectiunea A

Sporturi Olimpice

 

  • Cel mai bun sportiv, categoria sporturi olimpice, Grăpinoiu Ana Maria, Canotaj, CS Ceahlăul Piatra Neamţ.
  • Cel mai bun antrenor, categoria sporturi olimpice, Gavril Valentin, Canotaj, CS Ceahlăul Piatra Neamţ.

 

 

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI NUMELE SI PRENUMELE ANTRENORULUI CLUBUL SPORTIV REZULTATUL SPORTIV
1 Grăpinoiu Ana Maria – Canotaj Gavril Valentin CS Ceahlaul Piatra Neamt –          Locul 1, 4 vasle, Campionatul European de Juniori, 23-24 mai 2015.

–          Locul 7, 4 vasle, Campionatul Mondial de Juniori Brazilia 2015.

2 Obreja Mihaela – Lupte libere Artenie Dumitru Clubul Atletic Roman –          Locul 2, Campionatele Mondiale de lupte pe plaja Seniori, 11-14 iunie 2015 Mangalia.
3 Ţocu Elena – Lupte libere Artenie Dumitru Clubul Atletic Roman –          Locul 2, Campionatele Mondiale de lupte pe plaja Juniori, 11-14 iunie 2015 Mangalia.
4 Bîrsan Alexandru – Canotaj Goliciu Petre CS Ceahlaul Piatra Neamt –          Locul 2, 4 rame, Campionatul European de Juniori, 23-24 mai 2015.
5 Burueană Lenuţa – Atletism Cojocaru Dan CS Ceahlaul Piatra Neamt –          Locul 4, Campionatele Balcanice Seniori sala, Istanbul, 2015, Greutate – 15.43m

–          Locul 1 Disc, Campionatul Balcanic Juniori, Pitesti, 04-05 iulie 2015.

–          Locul 1 Greutate, Campionatul Balcanic Juniori, Pitesti, 04-05 iulie 2015.

–          Locul 11, Cupa Europei la Aruncari lungi de tineret, disc 44.21m + Locul 9, greutate 14.80m

6 Musteaţă Marius Constantin – Atletism Floroiu Emil Clubul Atletic Roman –          Locul 2, sulita, Campionatul Balcanic Juniori, Pitesti, 04-05 iulie 2015.
7 Grăpinoiu Andreea Dinu Cornelia CS Ceahlaul Piatra Neamt –          Locul 1, Campionatul Balcanic de Cadeti, Iasi, 10-13 septembrie 2015.
8 Maxim Codrin – Lupte Greco-Romane Purcaru Ion CS Ceahlaul Piatra Neamt –          Locul 2, Cupa Europei Cadeti, Bucuresti, 07-10 mai 2015.
9 Ştefan Leonte – Echitaţie Leonte Gradinaru CS Romsilva Tg.Neamt –          Locul 3, pe Echipe, Campionatul Balcanic, Grecia, 03-06 septembrie 2015, Sarituri peste obstacole.
10 Gorgos Gabriela – Lupte Libere Artenie Dumitru Clubul Atletic Roman –          Locul 3, Campionatul Balcanic de Juniori, 22-25 octombrie, Turcia.
11 Vrabie Raluca Adriana – Atletism Ciortan Ioan Clubul Atletic Roman –          Locul 3, sulita, Campionatul Balcanic Serbia.

–          Locul 5, sulita, Festivalul Olimpic pentru Tineretul European, Tibilisi, Georgia.

12 Antal Ana Maria – Atletism Danţiş Otilia LPS Roman –          Locul 3, saritura in inaltime, Campionatul Balcanic Juniori, Pitesti, 04-05 iulie 2015.
13 Petrariu Costin – Baseball Şerban Vasile CSS Tg. Neamt –          Locul 6, Campionatul European U12, 06-12 iulie 2015, Polonia.
14 Ţocu Marius

700 LEI

Antrenorul Echipei de Naţionale de Baseball a Romaniei, juniori 3 LPS Roman –          Locul 6, Campionatul European jun 3, 13-19 iulie 2015, Polonia.

Articolul anterior

ISU Neamţ ne învaţă cum să avem ”Sărbători în siguranţă”

Articolul următor

PNL Neamț a lansat acțiunea ”CRĂCIUNUL NU ARE VÂRSTĂ”

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *