Nu instig pe nimeni la nimic dar dacă există nemțeni care vor să iasă la plimbare prin centrul oraşului, pe jos, vin cu mare plăcere! Vorbim de muzică, oricare ar fi ea, de tragedia de la Colectiv, de plagiate, de coloane oficiale, de votul din diaspora şi, dacă avem ceva de spus, spunem!!! De ce plimbare? Ca să nu fim amendați că organizăm manifestări neautorizate!
Dacă nu vreți să fiți numere!
Dacă vreți să fiți liberi!
Miercuri), la ora 19.00, vreau să mă întâlnesc în fața Teatrului Tineretului cu toți prietenii mei din lista de facebook!!! Şi mi-ar plăcea să cunosc prietenii prietenilor mei!!! Foarte mulți dintre ei mi-au spus că vor fi prezenți! Vii și tu?
Astăzi nu voi mai fi jurnalist ci un simplu om, un om căruia îi pasă, un om care, în aceste zile, a suferit și suferă ca toți românii la drama care s-a produs în Colectiv! Probabil vor spune că sunt ”golan”, ”derbedeu”, ”satanist”. Îmi asum, s-a mai întâmplat în anii 90!
Rockeri din toate colțurile, u(r)niți-vă!!!
(Gabriel APETRII)
3 Commentarii
Vom fi prezenti e o miscare (plimbare) a tinerilor din acest oras Foarte buna initiativa FELICITARI
Păi, cred că nu mai este cazul. Bucurați-vă, SUNTEȚI LIBER!
Ba este cazul!! Eu ies la ora 19.00 la Teatrul Tineretului!!!