Reprezentanţii Primăriei Piatra-Neamţ au anunţat, într-o maximă discreţie, redeschiderea circulaţiei rutiere pe podul de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ. "Din seara aceasta, s-a reluat circulația rutieră pe podul de la Spital (Piața Mihail Kogălniceanu).
Sâmbătă, 28.10.2023, se va turna primul strat de covor asfaltic pe podul de la Spitalul Județean (Piața Mihail Kogălniceanu). Lucrările vor începe în jurul orei 08:00 și se vor termina după-amiază, în jurul orei 16:00.
Primăria Piatra-Neamţ a anunţat că traficul rutier în intersecția de la Spitalul Județean Neamţ va fi restricţionat în perioada 12 – 15 august 2023. "La solicitarea constructorului care lucrează la conducta magistrală de apă, circulația
În aceste zile se lucrează la turnarea fundației de beton pe malul drept al podului din Piața Mihail Kogălniceanu. A fost turnat primul nivel din cele trei ale fundației, iar mâine, 8 iulie, se toarnă



