Un autocar în care se aflau 43 sârbi a luat foc în mers, pe DN 15, la Poiana Teiului

Un autocar în care se aflau 43 sârbi a luat foc în mers, joi (19 iunie), pe DN 15, la Poiana Teiului.

La faţa locului au intervenit pompierii Gărzii 2 Intervenţie Poiana Teiului şi poliţişti.

„În autocar se aflau 43 de persoane (de naționalitate sârbă) care s-au autoevacuat până la sosirea forțelor de intervenție. Nicio persoană nu a necesitat îngrijiri medicale. Incendiul care s-a manifestat la nivel compartimentului motor a fost localizat și lichidat în limitele găsite”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, căpitanul Irina Popa.

Cauza probabilă de producere a incendiului a fost scurtcircuitul electric.

Articolul Anterior

O fetiţă şi un bărbat, răniţi într-un carambol rutier cu două maşini şi o căruţă, la Tupilaţi

Articolul Următor

Întrerupere temporară furnizare apă în mai multe cartiere din Piatra-Neamţ

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite