Ministrul Şerban: Contract de supervizare pentru cel mai dificil lot din A8
Un autocar în care se aflau 43 sârbi a luat foc în mers, joi (19 iunie), pe DN 15, la Poiana Teiului.
La faţa locului au intervenit pompierii Gărzii 2 Intervenţie Poiana Teiului şi poliţişti.
„În autocar se aflau 43 de persoane (de naționalitate sârbă) care s-au autoevacuat până la sosirea forțelor de intervenție. Nicio persoană nu a necesitat îngrijiri medicale. Incendiul care s-a manifestat la nivel compartimentului motor a fost localizat și lichidat în limitele găsite”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, căpitanul Irina Popa.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost scurtcircuitul electric.









