Apă cu presiune redusă şi risc de întrerupere în comunele Bodeşti şi Dobreni

Compania Județeană APĂ SERV S.A. vă informează că, pe fondul consumului excesiv de apă din această perioadă, este pusă în situația de a nu mai putea furniza apa în regim continuu. Sistemul local își atinge limita maximă operațională, fiind necesară furnizarea apei cu presiune redusă, existând totodată posibilitatea întreruperii temporare a serviciului de alimentare cu apă potabilă, in comuna Bodești si comuna Dobreni, începând de astăzi 17.07.2026, ora 12.30, până la data de 18.07.2026, ora 11.30.

Reamintim că apa potabilă este destinată exclusiv uzului menajer și nu trebuie folosită în alte scopuri precum:

– irigarea grădinilor sau culturilor agricole,

– umplerea piscinelor sau a rezervoarelor de mare capacitate,

– spălarea teraselor, aleilor, curților sau autovehiculelor.

Reiterăm faptul că apa este un bun comun și o resursă limitată care trebuie protejată și utilizată într-un mod sustenabil.

Relații suplimentare pot fi obținute la numărul de 0233233340 sau consumatorii noștri pot accesa site-ul Companiei www.apaserv.eu.

Articolul Anterior

Apă cu presiune redusă şi risc de întrerupere în satele Valea Seacă şi Valea Arini din comuna Bălțătești și strada Principală din sat Săcălușești – comuna Agapia

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite