Gospodărie din Alexandru cel Bun, distrusă de incendiu! Proprietara, de 86 ani, a făcut atac de panică!

O gospodărie din Alexandru cel Bun a fost distrusă, luni (29 ianuarie), de un incendiu.

La faţa locului au intervenit pompierii voluntari din localitate şi pompierii militari din Piatra-Neamţ.

„La sosirea primelor echipaje de intervenție incendiul se manifesta generalizat la acoperișul locuinței și a unei anexe gospodărești, existând posibilitatea propagării la o locuință din vecinătate. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia au ars acoperișul construcției (construit din lemn și acoperit cu plăci de azbociment și tablă) pe o suprafață de aproximativ 100 mp, mobilier, aparate electrocasnice și alte bunuri din interiorul anexei”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, locotenentul Irina Popa.

Proprietara locuinței, o femeie de 86 de ani, a fost asistată medical de echipajul SMURD deoarece a suferit atac de panică.

Cauza probabilă de producere a incendiului a fost coșul de fum neprotejat termic față de materialele combustibile

Articolul Anterior

Dreapta Unită a prezentat programul în 12 puncte ce „le va da românilor drepturi egale cu cetăţenii europeni”

Articolul Următor

Întrerupere temporară furnizare apă pe mai multe străzi din comuna Vânători-Neamţ

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite