Motociclist din Timişoara, mort într-un accident rutier produs în Neamţ

Un motociclist din Timişoara a murit vineri (16 august) într-un accident rutier care s-a produs pe DN 17B, în localitatea Farcaşa – judeţul Neamţ.

„În urma cercetărilor efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce un bărbat în vârstă de 31 ani, din Timișoara, conducea o motocicletă, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă. Din păcate bărbatul nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul acestuia”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, inspectorul Ramona Ciofu.

Accidentul s-ar fi produs pe fondul vitezei neadaptate la condiţiile drumului.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.

Articolul Anterior

Întrerupere temporară furnizare apă pe strada Podişului, sat Bistriţa, comuna Alexandru cel Bun

Articolul Următor

Un şofer beat a comis un accident rutier în Neamţ soldat cu trei victime

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite