Un poliţist în vârstă de 39 ani, din cadrul IPJ Neamţ, s-a sinucis cu pistolul din dotare

Bogdan Mihalache, un poliţist în vârstă de 39 ani din cadrul Poliţiei municipiului Roman, s-a sinucis luni (18 martie).

Aflat în timpul serviciului, bărbatul a venit acasă şi s-a împuşcat cu pistolul din dotare.

Soţia acestuia a fost cea care a sunat la 112.

„La data de 18 martie a.c., ora 15.08, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Roman au fost sesizați de către o femeie referitor la faptul că soțul ei s-ar fi sinucis în imobilul comun. Bărbatul, în vârstă de 39 de ani, era polițist în cadrul Biroului Rutier Roman, fiind în timpul serviciului. Acesta era testat psihologic, apt, în termen, fiind încadrat din sursă externă, la Inspectoratul de Poliție Județean Neamț, din data de 16.01.2017”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, inspectorul Ramona Ciofu.

La acest moment, se desfășoară activități de cercetare la fața locului, pentru a se stabili cauzele și circumstanțele care au dus la producerea acestui eveniment nefericit

Articolul Anterior

Primarul Andrei Carabelea, live la podcastul „Faţă în faţă cu Gabriel Apetrii”, luni – ora 20,00

Articolul Următor

Deputatul Mugur Cozmanciuc: „Educaţia este cea mai importantă investiţie în viitorul României!”

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite