VIDEO – Incendiu devastator în Piatra-Neamţ! O vilă a ars până la temelii!
Prima zi a Festivalului B ZONE FOLK Târgu-Neamț a reunit, între zidurile legendarei Cetăți de pe Valea Ozanei, artiști de primă-mână. Într-un cadru ideal pentru un spectacol de muzică folk au concertat Dan Vană, Micea Vanca, Walter Ghicolescu, Adrian Beznă, Ovidiu Mihăilescu, Nicu Zota, Căătălin Stepa, Krypton Unplugged. OCRU și bulgarii Ștefan Denvar Project alături de românul Sorin Minghiat.
Între cei care au gustat din plin spectacolul de muzică folk din prima zi s-a aflat și primarul Vasilică Harpa alături de soția sa, Nadia. De altfel Primăria Târgu-Neamț este organizatorul acestei prime ediții, alături de Consiliul Județenea Neamț.
Iată câteva fotografii din prima zi de la B ZONE FOLK Târgu-Neamț 2019: