Bazinele VIP din Ștrandul Piatra-Neamţ, închise temporar din cauza apei neconforme
Cei 12 pompieri din cadrul ISU Neamţ care au participat la misiuni de stingere a incendiilor în Grecia s-au întors cu bine, luni, în România.
Aceştia au fost primiţi, alături de ceilalţi pompieri români, de ministrul Afacerilor Interne, Lucian Bode, şi au fost felicitaţi pentru succesul misiunii.
Ei au fost recompensaţi cu Emblema de onoare a Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă şi vor fi înaintaţi în grad, înainte de termen.
Pe data de 6 septembrie va avea loc, la ISU Neamţ, un ceremonial prin care aceştia vor fi felicitaţi de prefectul George Lazăr şi inspectorul şef al ISU Neamţ, colonelul Mihai Ciprian Mitrea.
Din cadrul ISU Neamţ, la această misiune din Grecia au participat 12 pompieri:
Din cadrul Detașamentului Piatra Neamț:
– plt.maj. Buțurcă Dragoș,
– plt.adj. Brem Ionuț
– plt.adj. Onofrei Vasile
– plt.maj. Cozar Cezar
– plt.maj. Trifescu Lucian
Din cadrul Detașamentului Roman:
– plt.maj. Asmarandei Florin
– plt.maj. Chelaru Ionel
– plt. Lucaci Paul
– sg.maj. Andrieș Gabriel
Din cadrul Detașamentului Târgu Neamț
– m.m. cls I Dumitru Florin
– plt.adj. Murariu Mihai
– plt.adj. Răucescu Dumitru










