VIDEO – Incendiu devastator în Piatra-Neamţ! O vilă a ars până la temelii!
Pompierii de la Garda 2 de Intervenție Poiana Teiului au fost solicitați să intervină, marţi, la un accident rutier produs în jurul orei 10,00 între 2 autobasculante, în comuna Poiana Teiului.
Pompierii s-au deplasat la locul solicitării cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
”În urma accidentului a rezultat o victimă, un bărbat în vârstă de aproximativ 60 de ani. Victima a primit asistență medicală la locul evenimentului de la echipajul SMURD, după care a fost transportată la Centrul de Primiri Urgenţe Târgu Neamț”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, sublocotenentul Irina Popa.
Pompierii au asigurat măsurile PSI iar poliţiştii efectuează cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.