Ministrul Şerban: Contract de supervizare pentru cel mai dificil lot din A8
„Susținem Ucraina în fața tancurilor Rusiei. Nu vrem să fim vecini cu agresorul”, a declarat, astăzi, deputatul Iulian Bulai (USR Neamţ).
Declaraţia parlamentarului nemţean vine în contextul vizitei ministrului de Externe, Oana Ţoiu, la Kiev.
„Ministra de Externe, Oana Ţoiu, azi la Kiev, la vecinii noștri bombardați și violați de ruși. Cât timp rezistă ucrainenii, și securitatea noastră în România este protejată. Cine își dorește să abandonăm Ucraina vrea să invităm bocancii ruși la noi în țară. Mândru că România rămâne un partener fidel și implicat al Ucrainei”, a transmis şi preşedintele USR, Dominic Fritz.









