Iulian Bulai (USR Neamţ) a preluat mandatul de deputat

Preşedintele USR Neamţ, Iulian Bulai, a preluat, astăzi, al treilea mandat de deputat, odată cu jurământul depus: „Jur credință patriei mele, România! Jur să respect drepturile și libertățile fundamentale ale cetățenilor. Jur să apăr democrația, suveranitatea, independența și integritatea teritorială a României. Jur să-mi îndeplinesc cu onoare mandatul încredințat de popor!”.

Parlamentarul a transmis şi un mesaj nemţenilor: „Le mulțumesc nemțenilor pentru încrederea acordată. Voi face tot ce stă în puterile mele să îi reprezint cât mai bine pe nemțeni și pe toți românii”.

Articolul Anterior

Ciprian Şerban a fost ales, din nou, liderul grupului PSD din Camera Deputaţilor

Articolul Următor

Președintele PSD/CJ Neamț, Daniel Vasilică Harpa, mesaj de responsabilizare către noii parlamentari

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite