Președintele PSD/CJ Neamț, Daniel Vasilică Harpa, a transmis un mesaj de responsabilizare către noii parlamentari.
Mesajul liderului social-democrat s-a îndreptat în special către cei 3 parlamentari ai PSD Neamț dar și înspre ceilalți 8 deputați și senatori nemțeni.
“Felicit atât pe Ciprian Șerban, Paul Cotîrleț și Adrian Păduraru, dar și pe ceilalți reprezentanți ai nemțenilor în Camera Deputaților și în Senatul României ! Este o etapă importantă în responsabilitatea față cetățeni și, în același timp, o dovadă a încrederii acordate prin vot. Vă aflați în pozițiile din care, prin muncă și prin dedicare, aveți datoria de a sprijini și a onora dorințele nemțenilor privind un trai mai bun din toate punctele de vedere. Vă urez să aveți putere de muncă, să facem echipă, să aveți curajul si demnitatea de a lua deciziile cele mai bune”, a declarat preşedintele PSD/CJ Neanmţ, Daniel Vasilică Harpa.