Bazinele VIP din Ștrandul Piatra-Neamţ, închise temporar din cauza apei neconforme
Oraşul Bicaz a intrat, de marţi (13), pe lista „bună” a avariilor majore la reţeaua de apă, alături de Piatra-Neamţ, Roman, Târgu-Neamţ şi zeci de comune!
Şi nu orice fel de avarii, ci care sistează furnizarea apei timp de 24 ore!
Într-un anunţ postat parcă la mişto pe pagina de socializare a Primăriei Bicaz (condusă de primarul PSD Nicolae Sălăgean), bicăjenii sunt informaţi că rămân „acum” fără apă 24 ore.
Păi ce să mai facă omul simplu, care citeşte anunţul „acum” dar robinetul este deja uscat?
Ca să nu mai putem la socoteală că foarte mulţi bicăjeni nici măcar nu au conturi pe reţelele de socializare.
Dar cum primăria „s-a scos”, că i-a anunţat pe locuitori că rămân „acum” fără apă 24 ore, primarul poate dormi liniştit.









