Marţi 13, la Bicaz! Primăria i-a anunţat pe bicăjeni că rămân „acum” fără apă 24 ore!

Oraşul Bicaz a intrat, de marţi (13), pe lista „bună” a avariilor majore la reţeaua de apă, alături de Piatra-Neamţ, Roman, Târgu-Neamţ şi zeci de comune!

Şi nu orice fel de avarii, ci care sistează furnizarea apei timp de 24 ore!

Într-un anunţ postat parcă la mişto pe pagina de socializare a Primăriei Bicaz (condusă de primarul PSD Nicolae Sălăgean), bicăjenii sunt informaţi că rămân „acum” fără apă 24 ore.

Păi ce să mai facă omul simplu, care citeşte anunţul „acum” dar robinetul este deja uscat?

Ca să nu mai putem la socoteală că foarte mulţi bicăjeni nici măcar nu au conturi pe reţelele de socializare.

Dar cum primăria „s-a scos”, că i-a anunţat pe locuitori că rămân „acum” fără apă 24 ore, primarul poate dormi liniştit.

 

Articolul Anterior

Primăria Piatra-Neamţ va investi 40 milioane lei în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare

Articolul Următor

Mesajul deputatului Oana Bulai către fermierii din judeţul Neamţ

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite