Bazinele VIP din Ștrandul Piatra-Neamţ, închise temporar din cauza apei neconforme
Un polițist din cadrul IPJ Neamț a decedat, în noaptea de duminică spre luni, în urma unui infarct, după cum a anunțat agentul șef Ioan Cănăru, liderul de sindicat EUROPOL Neamț.
Acesta a ținut să reamintească tuturor cât este de grea meseria de polițist și în ce condiții dificile se lucrează.
”Moartea a mai ” pensionat ” un polițist ! Asp Pal Mihai, din cadrul IPJ Neamț, a decedat azi noapte în locuința personală. Inima lui a refuzat să mai bată. Au obosit-o cei aproape 30 de ani scurși de când a îmbrăcat prima dată uniforma de om al legii. Povara grea de pe umerii lui, anii petrecuți în stradă în frig și ploaie, nopțile nedormite pentru un spor financiar care acoperea o parte dintre cheltuielile familiei, privațiunile și restricțiile vieții de polițist l-au trimis la ceruri prea devreme, la doar 49 de ani. Dumnezeu sigur te iartă, om bun ai fost și iubitor. Păcat că n-ai apucat să primești din „beneficiile” prelungirii vârstei de pensionare, de promisiunile politicienilor „iubitori” de polițiști care ne asigură că bolile profesionale vor fi recunoscute ca și cauze de deces. Să-ți fie țărâna ușoara. Adio, drag coleg!”, a fost mesajul emoționant a lui Ioan Cănărău.









