Puntea pietonală care asigură accesul în Ștrandul Municipal va fi închisă de vineri, 29 iulie

De mâine, 29 iulie, puntea pietonală care asigură accesul în Ștrandul Municipal va fi închisă.

În acest sens a fost emisă Dispoziția primarului nr. 1823 din 28.07.2022.

Întrucât de la începutul sezonului traficul pe această punte s-a mărit considerabil, au crescut riscurile de deteriorare a elementelor de rezistență ce urmează să fie consolidate, motiv pentru care, pentru a nu pune în pericol siguranța celor care aleg să traverseze puntea, suntem nevoiți să luăm această măsură. Procedura de achiziție a lucrărilor de reparații capitale, care presupun înlocuirea tuturor elementelor de siguranță, respectiv cabluri de susținere a punții și a elementelor de susținere a grinzilor a fost reluată, iar până la finalizarea lucrărilor accesul pietonilor pe aceasta va fi interzis.

Articolul Anterior

Explozie într-un bloc din Piatra-Neamţ! Un bătrân a fost rănit!

Articolul Următor

Comunicat PNL Roman: ”Lipsit de moralitate, viceprimarul USR rămâne în funcție cu sprijinul PSD”

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite