Bazinele VIP din Ștrandul Piatra-Neamţ, închise temporar din cauza apei neconforme
Un şofer din judeţul Neamţ a fost depistat miercuri (26 iulie 2023) de un echipaj de poliţie în timp ce conducea un autoturism cu 216 km/oră pe DN2 – E85 în afara localitatăţii băcăuane Sascut.
„La data de 26 iulie a.c, în jurul orei 19.00, un echipaj de poliție din cadrul Serviciului Rutier Bacău a depistat, pe DN2-E 85, în afara localității Sascut, un conducător auto din județul Neamț, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 216 km/h. Bărbatul a fost sancționat contravențional de polițiști cu amendă în valoare de 2.900 de lei, iar ca măsură complementară i-a fost reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile, fiindu-i eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, subcomisarul Cătălina Păduraru.










