Şofer din Neamţ, depistat conducând cu 216 km/oră în judeţul Bacău

Un şofer din judeţul Neamţ a fost depistat miercuri (26 iulie 2023) de un echipaj de poliţie în timp ce conducea un autoturism cu 216 km/oră pe DN2 – E85 în afara localitatăţii băcăuane Sascut.

„La data de 26 iulie a.c, în jurul orei 19.00, un echipaj de poliție din cadrul Serviciului Rutier Bacău a depistat, pe DN2-E 85, în afara localității Sascut, un conducător auto din județul Neamț, în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 216 km/h. Bărbatul a fost sancționat contravențional de polițiști cu amendă în valoare de 2.900 de lei, iar ca măsură complementară i-a fost reținut permisul de conducere pentru o perioadă de 120 de zile, fiindu-i eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, subcomisarul Cătălina Păduraru.

Articolul Anterior

Primarul Harpa: „Pod nou şi variantă ocolitoare la Târgu-Neamţ, prin care ne legăm de autostrada A8”

Articolul Următor

Minoră accidentată la Pipirig în timp ce traversa ilegal

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite