Un tânăr din Neamţ s-a sinucis aruncându-se în faţa trenului

Un tânăr în vârstă de 23 ani din localitatea Trifeşti – judeţul Neamţ s-a sinucis aruncându-se în faţa trenului.

Tragedia s-a produs în noaptea de joi spre vineri, în jurul orei 22.00.

Bărbatul a venit cu maşina până în zona societăţii Austroterm, a lăsat autoturismul acolo după care a aşteptat garnitura feroviară şi a sărit în faţa locomotivei.

„În urma cercetărilor preliminare efectuate de polițiști a rezultat că trenul Interegio, care circula pe ruta București-Suceava Nord, ar fi surprins și accidentat un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din localitatea Trifești, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetărilor. Din nefericire echipajul medical sosit la fața locului a declarat decesul tânărului”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, subinspectorul Ramona Ciofu.

Traficul feroviar a fost blocat circa 45 minute.

Poliţiştii efectuează cercetări sub aspectul infracțiunii de ucidere din culpă.

Articolul Anterior

Acţiune de amploare în traficul din Neamţ! Şoferi vitezomani, beţi şi drogaţi! Pietoni şi biciclişti indisciplinaţi!

Articolul Următor

ŞOCANT! 3.000 cazuri (oficiale) de violenţă în familie în Neamţ, în primele 10 luni ale anului

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite