A ”parcat” mașina într-un stâlp din curtea R.A.R. Neamț

Un bărbat în vârstă de 65 ani a fost rănit după ce mașina pe care o conducea a intrat într-un stâlp aflat în curtea Registrului Auto Român, de la Săvinești.

”În jurul orei 14:02, prin apel la 112, am fost înștiințati despre producerea unui accident rutier, în urma căruia un autoturism a intrat intr-un stâlp, iar o persoană a rămas blocată în autoturism, în curtea R.A.R, în comuna Săvinești. La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare. Din autoturism, pompierii au scos un bărbat de 65 de ani, conștient. Acesta a fost preluat de echipajul de la SAJ sosit la locul evenimentului și transportat la spital”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, sublocotenentul Irina Popa.
Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor .

Articolul Anterior

Proteste la DGASPC Neamț: ”Sute de copii vor rămâne fără hrană și căldură. Angajații nu și-au primit salariile!”

Articolul Următor

Un polițist în vârstă de 46 ani, din Neamț, a fost găsit mort în apartamentul său

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Cele mai citite