Prefectul George Lazăr apreciează activitatea poliţiştilor şi jandarmilor în 2021 şi i-a felicitat în cadrul şedinţelor de bilanţ. "Am fost onorat să particip în calitate de prefect al judeţului Neamţ, la activitatea de evaluare şi
Prefectul George Lazăr a cerut Jandarmeriei, Poliției și Poliției Locale să întărească paza în zona adiacentă a tuturor unităților de învățământ din județul Neamț. Solicitarea prefectului vine în contextul în care, la nivel național, au